UFI 2022 w Poznań Congress Center

W dniach 4-6 maja 2022 w Poznań Congress Center odbywała się Europejska Konferencja Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI) – najważniejsze międzynarodowe wydarzenie branżowe przemysłu targowego w tej części świata. Do Poznania przyjechali liderzy ośrodków targowych i organizatorzy targów z całego świata.

Wydarzenie jest szczególnie ważne dla Grupy MTP, bo to pierwsze w historii spotkanie UFI w Polsce i jeden z finałowych punktów obchodów 100-lecia istnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W programie wydarzeń znalazły się prelekcje i panele dyskusyjne związane z przyszłością targów, dokonującymi się zmianami i wyzwaniami stojącymi przed branżą.

IMPACT’22 w Poznań Congress Center

W Poznań Congress Center odbywało się najważniejsze wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej – Impact’22. Kongres otwierał Yuval Noah Harari autor światowego bestsellera “Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Na scenie występili także: Erin Meyer, Natalia Hatalska, Małgorzata Ohme i Maja Włoszczowska.

– Czasy są depresyjne. Ostatnie lata były dla ludzkości niefortunne – pandemia, wojna i coraz bardziej rozwijający się kryzys związany ze środowiskiem naturalnym. Zastanawiamy się czy jesteśmy w punkcie zwrotnym? Czy wchodzimy w nową erę wojny, biedy i chorób – mówi Yuval Noah Harari, TOP SPEAKER wydarzenia. Czeka nas nowa era wojny, biedy i chorób, ale mamy jeszcze szansę: możemy wrócić na drogę pokoju i rozwoju, tworząc nowy porządek na świecie. Porządek, który będzie uwzględniał dotychczas pomijanych graczy i opierał się na wspólnej zgodzie na pewne reguły i wartości – dodał Harari.

To były dwa dni pełne inspirujących rozmów i dyskusji. Usłyszeliśmy światowej klasy ekspertów, decydentów politycznych, ambasadorów, naukowców, sportowców i liderów największych firm w Polsce i na świecie

Organizatorem wydarzenia jest IMPACT Foundation.

„PIĘKNA LUCYNDA” Teatru 6.Piętro 23 czerwca na Sali Ziemi!

Pełna rozkoszy komedia muzyczna, skrząca się erotyką, wpadającymi w ucho piosenkami Mariana Hemara. Pełna humoru i inteligentnych żartów. „Piękna Lucynda” to błyskotliwy pastisz „Natrętów” Józefa Bielawskiego. Doskonała zabawa formą, gatunkiem i tradycją, za którą skrywa się kunsztowne piękno i wzruszająca poezja minionych epok teatru literackiego.

To historia namiętnej miłości dwojga młodych ludzi w Warszawie XIX wieku. Opowieść muzyczna, w której losy bohaterów przeplatają się ze sobą tworząc barwny obraz relacji damsko – męskich. Sztuka jest dowcipnym i wysublimowanym portretem porywów ludzkiego serca.
Na scenie wybitni aktorzy w zniewalających kostiumach z epoki i w barwnej scenografii tańczą, śpiewają, bawią i wzruszają.
Ta sztuka, to jak mówią nasi Widzowie: „Arcydzieło gatunku i powrót do klasycznego teatru”🌸.

Spektakl reżyseruje dyrektor artystyczny Teatru – Eugeniusz Korin, twórca takich bestsellerów naszej sceny jak Zagraj to jeszcze raz, Sam, Niezwyciężony czy ART.

Obsada😍:
Lucynda Wahadłowska, wdowa – Adriana Kalska
Ciotka Lucynda – Joanna Liszowska
Melpomena – Dorota Stalińska
Terpsychora (Wawrzonek, Służąca) – Hanna Śleszyńska
Talia – Maria Pakulnis
Hrabia Faworski (wuj Adama) – Piotr Gąsowski
Skarbnik – Wojciech Wysocki
Wietrznikowski – Kazimierz Kaczor
Poufalski (przyjaciel Adama) – Rafał Królikowski
Złoty Młodzieniec Pierwszy – Sylwester Maciejewski
Hrabia Adam – Mikołaj Roznerski
Złoty Młodzieniec Drugi – Krzysztof Tyniec

Twórcy🤩:
Reżyseria – Eugeniusz Korin
Scenografia – Wojciech Stefaniak

Zapraszamy:
🗓 23 czerwca 2022!
⏰ 17:00 i 20:30
📍 Sala Ziemi, Poznań

Bilety: https://mtp-link.pl/805e8

Matt Dusk 20 marca na Sali Ziemi!

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu “Sinatra with Matt Dusk”, artysta powraca z jego kontynuacją – “Sinatra with Matt Dusk Vol. 2″, ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza. Jazzman zabierze słuchaczy w podróż do czasów elegancji i zmysłowości, gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy: „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”. Okazji do posłuchania utworów z tej płyty będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra kilka koncertów w wybranych miastach w całej Polsce!

Matt Dusk od lat czaruje jazzowo-swingującymi hitami, a publiczność koncertowa uwielbia go za atmosferę, jaką wprowadza podczas spotkań na żywo. Pochodzący z Kanady doświadczony wokalista, muzyk i kompozytor to twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Artysta sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje. Polscy fani z pewnością pamiętają utwór „My Way”/„Szczęście jest we mnie”, będący muzycznym hołdem oddanym Zbigniewowi Wodeckiemu.

Podczas nadchodzącej trasy, Matt Dusk wystąpi z repertuarem z najnowszej płyty, która ukazała się 22 października br. Do pracy przy tym albumie, artysta zaprosił m.in. Ewę Bem, Natalię Kukulską, Kubę Badacha i Andrzeja Piasecznego. – Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku – podkreśla artysta.

Kuba Badach “Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha” 04.03.2022

 

Płyta Tribute to Andrzej Zaucha ma już 11 lat! Nikt z nas jednak nie zapomniał urzekających interpretacji utworów Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha. Płyta wciąż zyskuje nowych odbiorców, a starych przysparza o dreszcze. Takie wyjątkowe jubileusze należy czcić!

„Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha. Edycja specjalna” to reedycja albumu Kuby Badacha z 2009 roku o tym samym tytule. – Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem. A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać – mówi artysta. Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być jednak najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej.

4 marca 2022 Sala Ziemi

Organizator: http://goodtaste.pl/

SPEKTAKL „ART” TEATRU 6. PIĘTRO JUŻ 8.03.2022 W SALI ZIEMI

Borys Szyc, Janusz Chabior i Michał Żebrowski pierwszy raz na jednej scenie w słynnej sztuce francuskiej autorki Yasminy Rezy „ART” w reżyserii Eugeniusza Korina.
„ART” jest błyskotliwą, pełną humoru, ale i namiętności opowieścią o potrzebie przyjaźni, tolerancji i o tajemnej sile sztuki, bez której nasze życie byłoby bezbarwne.
Dyskusja na temat obrazu kupionego przez jednego z trzech przyjaciół za zawrotną kwotę dwustu tysięcy euro, uruchamia lawinę takich emocji, że zaczynają one zagrażać ich wieloletniej znajomości.
Zbudowana ze znakomitych obserwacji psychologicznych, historia trzech mężczyzn, zmagających się z problemami wieku średniego, staje się pretekstem do pełnej mądrości opowieści o wartościach, którymi kierujemy się w życiu i o tym, że sztuka jest warta tyle, ile miejsca potrafi zająć w naszych sercach i głowach.
Spektakl reżyseruje dyrektor artystyczny Teatru – Eugeniusz Korin, twórca takich bestsellerów naszej sceny jak Zagraj to jeszcze raz, Sam, Fredro dla Dorosłych Mężów i Żon, Niezwyciężony, Samotny Zachód, czy Piękna Lucynda.
Zapraszamy serdecznie!
Bieżące informacje o spektaklu znajdą Państwo również na wydarzeniu FB: http://bit.ly/3qzgLpb

 

TRIBUTE TO DIRTY DANCING LIVE IN CONCERT 07.03.2022

Gdy w 1987 roku „Dirty Dancing“ wchodził na ekrany amerykańskich kin, recenzenci nie dawali mu szans, ale na szczęście to my – widzowie decydujemy o tym co odnosi sukces. Z niskobudżetowej produkcji film stał się dziełem kultowym, łączącym pokolenia dzięki swojej prostej, ale pięknej historii, oczarowaniu widzów prawdziwym, szczerym tańcem i wyjątkową, niestarzejącą się muzyką. Piosenka „The Time of my life“ – zdobywczyni Oskara i Grammy już od 35 lat porusza serca i nogi ludzi na całym świecie – tak samo będzie 7 marca 2022 roku w Sali Ziemi w Poznaniu, gdzie Dirty Band pod kierownictwem Piotra Kończala oraz zespół taneczny z solistami – Dominiką Jasik jako Baby i Mateuszem Gawronem jako Johnnym przeniesie Was w świat „Dirty Dancing“.

Czy da się opowiedzieć film tylko za pomocą muzyki i tańca? My wiemy, że tak – ponad 30 osób na scenie, soliści, tancerze, Dirty Band wykonujący wszystkie utwory na żywo, specjalnie przygotowana choreografia i wizualizacje – to wszystko przeniesie Was w klimat najbardziej kultowego z filmów!

Spotkajcie się z Baby i Johnnym, przeżyjcie raz jeszcze sceny, które pamiętacie z „Dirty Dancing“ – piękne, zabawne, wzruszające, a na koniec poderwijcie się z miejsc i zatańczcie z nami!

7.03.2022 godz. 19:00
Sala Ziemi Poznań Congress Center

Bilety: https://tobilet.pl/tribute-to-dirty-dancing-live-in-concert.html

Dołącz do wydarzenia na FB: https://bit.ly/3fqHvC5

WESOŁYCH ŚWIĄT 2021

Życzymy Państwu, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były wypełnione najpiękniejszymi emocjami – radością i miłością oraz spotkaniami w gronie najbliższych.

Niech będzie to czas życzliwości,
spokoju i pełnego optymizmu oczekiwania Nowego Roku.

KONCERTOWY GRUDZIEŃ W SALI ZIEMI

 

Do końca grudnia zostało jeszcze trochę czasu, więc może warto się wybrać do Sali Ziemi na jeden z koncertów. Poczujmy świąteczną atmosferę – przed nami między innymi występy Moscow City Ballet z piękną, ponadczasową historią o dziadku do orzechów,  zimowe piosenki Franka Sinatry, świąteczne przeboje z całego świata w wykonaniu gwiazd polskiej piosenki a także Ralph Kamiński z nowym projektem KORA.

15 grudnia „Moscow City Ballet „Dziadek do Orzechów”

18 grudnia „Winter Songs of Sinatra”

21 grudnia Ralph Kamiński „KORA”

22 grudnia „Christmas Time Concert”

 

Zapraszamy do Sali Ziemi!