Inauguracja Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów

Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy Polskie, Polskiej Organizacji Turystycznej, Grupy MTP oraz Miasta Poznania zaowocowała utworzeniem lokalnego, Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów.

Poznań jako kolejne miasto w Polsce (tuż obok Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia) docenia i wspiera przedstawicieli lokalnego środowiska naukowego widząc w nich ogromny potencjał, budujący wysoką pozycję miasta i kraju na arenie międzynarodowej.

W inauguracyjnym wieczorze zorganizowanym 9 października 2019 roku w designerskiej restauracji Garden City wzięło udział wielu znakomitych profesorów z poznańskich uczelni, odpowiedzialnych za organizację prestiżowych wydarzeń międzynarodowych lub uhonorowanych tytułem Ambasadora Kongresów w poprzednich latach. Gości serdecznie powitał Zarząd Grupy MTP w osobie prezesa Przemysława Trawy i wiceprezes Elżbiety Roeske, a z ramienia Miasta Poznań obecny był wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

 

 

Celem Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów jest utworzenie strefy inspiracji, wsparcia oraz wymiany wiedzy i dobrych praktyk na temat możliwości aplikowania o wydarzenia prestiżowe, które z powodzeniem mogą odbywać się na terenie stolicy Wielkopolski. Ponadto działalność klubu służyć będzie opracowaniu oraz podejmowaniu inicjatyw w dziedzinie promocji Poznania i funkcjonowania miasta w branży spotkań. Swoimi osiągnięciami i cennym doświadczeniem w tej dziedzinie podzielili się profesor dr hab. inż. Joanna Józefowska, Prorektor ds. Nauki Politechniki Poznańskiej oraz profesor dr hab. Tadeusz Wallas, Prorektor ds. Kadry i Finansów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zebrania Poznańskiego Klubu Ambasadora Kongresów, planowane w formie warsztatowej, odbywać się będą dwa razy w roku.

 

Posted in Bez kategorii.