Czerwiec z Matteo Bocelli w Sali Ziemi

Podziel się

Utalentowany syn legendarnego Andrei wystąpi w Sali Ziemi dwukrotnie - 20 i 25 czerwca. Wielu polskich fanów czeka z niecierpliwością na jego koncert.

 

Po ojcu Matteo odziedziczył talent wokalny. Teraz przeciera już własny, artystyczny szlak, łącząc repertuar klasyczny i współczesny. Od czasu swojego pierwszego publicznego występu w rzymskim Koloseum w wieku 18 lat, Bocelli junior śpiewał już na wielu największych scenach świata u boku legendarnego Andrei i zyskał sławę muzyczną. Prezentując operę, klasykę i pop Matteo śpiewa zarówno po angielsku jak i włosku. Teraz jednak postawił już na rozwój solowej kariery.


Po raz pierwszy polska publiczność zobaczyła Matteo Bocellego przy okazji stadionowych koncertów jego ojca w Poznaniu i Warszawie, i już wtedy przyjęła go entuzjastycznie. W sierpniu mijającego roku artysta był gościem plenerowego wydania programu „Dzień dobry TVN”, emitowanego na żywo spod Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Tego samego dnia spontanicznie wystąpił w minikoncercie na krakowskim Rynku Głównym. Publiczność mogła się przekonać o łagodnym usposobieniu, skromności i ponad wszystko o ogromnym talencie młodego Matteo, który samodzielnie dopiero wchodzi w wielki świat artystyczny. Wszystko to było jednak jedynie wstępem do pełnowymiarowych koncertów, z jakimi Bocelli junior wystąpił w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu jesienią tego roku. Wykonywane przez niego utwory, były oklaskiwane na stojąco. Niezwykły urok osobisty, obycie ze sceną oraz niezaprzeczalny talent – to cechy charakteryzujące 26-latka, który, jak się wydaje, urodził się po to, by śpiewać.