Koncert WARDRUNA

18.11.2022 12:00:00

Podziel się

Serdecznie zapraszamy na koncert norweskiej grupy Wardruna, który odbędzie się 6 grudnia 2022 r.

Bilety zakupione na koncerty, które miały odbyć się w 2020 r i 2021. zachowują ważność w 2022 r. Możliwy jest też ich zwrot przez serwis TicketClub.pl pod adresem: https://ticketclub.pl/bilety/zwroty-biletow/

Oświadczenie Einara, lidera Wardruny: „Ze względu na niepewną sytuację i ciągłe zmiany, jak też ograniczenia w podróżowania z kraju do kraju, nie mamy innej możliwości jak przenieść nasze najbliższe koncerty na rok 2022 i rok 2023. Jedyna pozytywna rzecz to, to, że dodaliśmy kilka dat do tych już ogłoszonych. W imieniu swoim oraz wszystkich osób związanych z Wardruną, chciałem podziękować za cierpliwość, zrozumienie i wsparcie w tym ciężkim okresie”.

Podczas trasy Wardruna promować będzie album «Kvitravn» (Biały Kruk). Płyta Kvitravn kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak kravik lira, tagelharpha, róg czy flet, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg. Jedenaście utworów na płycie Kvitravn opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, natury oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.

Występy Wardruny w Polsce z reguły wyprzedawane są na miesiące do przodu – w poprzednich latach zespół odwiedził m.in. Teatr Szekspirowski w Gdańsku czy Dom Pieśni i Tańca w Zabrzu. Jako twórca muzyki do popularnego serialu Wikingowie, Einar Selvik, lider i założyciel Wardruny był też gwiazdą Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2015 r.

Kiedy: 6 grudzień 2022@20:00
Gdzie: Sala Ziemi, Poznań Congress Center

Strona wydarzenia