Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON

Podziel się

W dniach 15-16 kwietnia 2024 w Poznań Congress Center odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, organizowanego przez Grupę MTP oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Za nami pierwsza edycja Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON. Kongres był inicjatywą Ministerstwo Obrony Narodowej i Grupa MTP i został objęty patronatem honorowym Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Partnerem strategicznym została firma Microsoft, a Partnerem srebrnym: Vector Synergy. To były dwa dni spotkań z ekspertami z Polski i zagranicy, którzy dzielili się doświadczeniami w zakresie wyzwań potrzeb branży cyber.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 1000 uczestników z 15 krajów (Arabia Saudyjska, Belgia, Dania, Gruzja, Holandia, Korea Południowa, Litwa, Niemcy, Peru, Polska, Rwanda, Singapur, Słowenia, Stany Zjednoczone, Włochy).

"Mam nadzieję, że będą to dwa dni owocnych dyskusji między środowiskami służb mundurowych, administracji publicznej, administracji samorządowej i biznesu. Porozmawiamy o strategii cyfrowej RP, największych przeciwnikach NATO w domenie cybernetycznej i wpływie konfliktu zbrojnego w Ukrainie na sektor prywatny i publiczny w Polsce. Drugi dzień to dyskusje poświęconae strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Będziemy mieli okazji wysłuchać wybitnych ekspertów z państw członkowskich NATO i UE na temat współczesnych wyzwań cyberbezpieczeństwa" - mówił podczas otwarcia kongresu Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP