Nowe życie Hipodromu Wola

Podziel się

Hipodrom Wola stanie się najbardziej prestiżowym i jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w tej części Europy. 30 czerwca Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o włączeniu Spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego do struktury Grupy MTP, która od lat organizuje największy w Europie Środowo-Wschodniej cykl halowych zawodów jeździeckich CAVALIADA TOUR.

Hipodrom Wola to 46-hektarowy teren, który od ponad stu lat służy działalności jeździeckiej. Mimo że wciąż odbywają się tu zawody konne, prowadzona jest szkółka i działa pensjonat dla koni, ośrodek czasy świetności ma zdecydowanie za sobą, a jego infrastruktura wymaga gruntownej modernizacji.

 

W ciągu najbliższych 5 lat powstanie tu nowoczesny ośrodek jeździecki. Zmodernizowane zostaną place zewnętrzne, na których będą się odbywać zawody o międzynarodowej randze, a także istniejące hale i rozprężalnie. Powstanie tu także hotel dla zawodników i pensjonat dla koni. W planach mamy również klinikę dla zwierząt prowadzoną przez Uniwersytet Rolniczy w Poznaniu.

 

Będą się odbywać wyścigi konne, zawody w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i woltyżerce. Inwestycje będą prowadzone etapami, co pozwoli na jednoczesny rozwój kalendarza zawodów. Pierwsze zawody planowane są już jesienią tego roku.