Spektakl "Bliżej" Teatru 6.Piętro 25 września w Sali Ziemi

Podziel się

Gorąco przyjęty przez warszawską publiczność najnowszy spektakl Teatru 6. Piętro już wkrótce w Sali Ziemi!

BLIŻEJ to naładowana emocjami, prowokująca szczerością i przewrotnym humorem opowieść o złożoności relacji między kobietą a mężczyzną. W obsadzie, debiutująca w Teatrze 6. Piętro Pola Gonciarz, Aleksandra Popławska, Mateusz Damięcki i Michał Żebrowski.

BLIŻEJ (tytuł oryginału CLOSER, 1997 r.) jest pierwszym spektaklem scenicznej trylogii SEX / PŁEĆ / GENDER na scenie Teatru 6.piętro, która będzie stawiać przed widzami takie pytania jak: Co to znaczy być Kobietą? Co to znaczy być Mężczyzną? Co znaczy dla Mężczyzny i Kobiety bycie Razem?

Spektakl opowiada bez fałszywej pruderii, ale też i bez chęci epatowania, o tym, co leży u początków każdego ludzkiego życia: o miłości i seksie. Opowiada jak jest z tą miłością i seksem, i robi to bez uników, przemilczeń i upiększeń, gdyż wierzy w tajemną moc ludzkich namiętności. - mówi Eugeniusz Korin, Dyrektor Artystyczny Teatru 6.piętro i reżyser przedstawienia. Dwie pary – Dany i Alice oraz Larry i Ann - zabierają widza w podróż po labiryntach swoich uczuć: na naszych oczach zakochują się, kochają i odkochują, wiedzeni odwieczną i rzadko kiedy zaspokajaną potrzebą bliskości drugiego człowieka. Autor sztuki Patrick Marber opowiada ich historie miłosne z pasją, czasem z humorem i często z szokującą szczerością. Nie robi tego, żeby bulwersować, a raczej po to, żeby nas przekonać, że pomimo tak częstych rozczarowań, zdrad i rozstań, które przynoszą nam miłość i seks, nie powinniśmy się zniechęcać i zaprzestawać poszukiwań bycia bliżej tego drugiego...

Na scenie zobaczymy: Polę Gonciarz, Aleksandrę Popławską, Mateusza Damięckiego oraz Michała Żebrowskiego.

Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Borkowska
Muzyka: Zespół GO GO Penguin
Tłumaczenie i opracowanie tekstu: Eugeniusz Korin

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki. Tekst sztuki zawiera słownictwo, które może być uznane za wulgarne.

>>> BILETY <<<