Sala Ziemi

Sala plenarna znajdująca się w Poznań Congress Center mieści blisko 2 000 osób i wyróżnia się nowoczesnym zapleczem mulimedialnym.

Przestrzeń jest w pełni dostosowana do organizacji kongresów, koncertów, bankietów i wydarzeń specjalnych na najwyższym, światowym poziomie. A dzięki bezpośredniemu połączeniu z kompleksem czterech pawilonów należących do Grupy MTP możliwa jest jednoczesna organizacja konferencji i eventów dla blisko 20 000 osób.

Sala Ziemi w liczbach

1 925 m2

powierzchnia

1 000 m2

powierzchnia foyer

8,5 m

wysokość

55 m

długość

35 m

szerokość

Aranżacje Sali Ziemi

Sala Ziemi może być aranżowana na wiele sposobów – od układu kinowego, przez układ forum, gdzie usytuowana centralnie scena otoczona jest przez rozsuwane teleskopowo audytorium, aż po podział na dwie odrębne sale. Każda z aranżacji jest dodatkowo wsparta najnowocześniejszym wyposażeniem audiowizualnym.

Układ kinowy
1 850 osób

700 miejsc na trybunie
i od 1.000 do 1.240 krzeseł na podłodze
(w zależności od wielkości scen)

Układ forum
1 750 osób

1. 400 miejsc na dwóch trybunach
oraz 350 krzeseł na podłodze

Układ dwóch sal

Mniejsza – 600 miejsc na trybunach
Wieksza – 700 miejsc na trybunach i 350 krzeseł na podłodze

Układ Bankietowy
750 osób

Na 120 metrowym ekranie oraz szeregu mniejszych zdalnie sterowanych monitorów obraz w jakości Full HD można odtwarzać z aż 64 źródeł. Sala posiada ponadto wyśmienitą akustykę, a dzięki systemowi informacji multimedialnej, zastosowaniu kamer podglądowych i kompleksowo wyposażonych reżyserek, spełnia warunki organizacji zarówno kongresów naukowych, spektakli, jak i koncertów symfonicznych.

Technologia High-Tech:

  • ekran multimedialny o powierzchni 120 m2
  • nagłośnienie konferencyjne i kinowe marki Bose
  • oświetlenie sceniczne
  • system informacji multimedialnej opartej na sieci monitorów NEC

60

przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser

48

wciągarek estradowych o nośności 250 i 500 kg

12

kabin do tłumaczeń symultanicznych

2

reżyserki

dojazd

Dojazd do Sali Ziemi

Wjazd na teren MTP i parkowanie w sąsiedztwie Sali Ziemi jest możliwe od strony ul. Śniadeckich (wjazd na teren targów bramą nr 1). Koszt parkingu, lokalizacja miejsc postojowych oraz godziny jego otwarcia mogą ulec zmianie w zależności od skali i charakteru odbywających się na terenie MTP wydarzeń.