#VirtualEvents – Grupa MTP z ofertą realizacji wydarzeń online

Specyfiką branży MICE jest niezwykła elastyczność, szybka adaptacja do zaistniałych warunków oraz kreatywność. Nic więc dziwnego, że w zaskakującym tempie przygotowujemy się do tak zwanej „nowej rzeczywistości”, która jest nie tylko ogromnym wyzwaniem, ale także przestrzenią do budowania nowatorskich narzędzi, poszerzania oferty i kopalnią wielu pomysłów. Praktycznie z dnia na dzień branża, która stawia przede wszystkim na spotkania bezpośrednie, zmuszona została do poszukiwania nowych rozwiązań. Wszyscy zgodnie zgadzają się, że nic nie jest w stanie w pełni zastąpić relacji face to face, ponieważ to właśnie dzięki nim buduje się autentyczna więź międzyludzka, musimy jednak znaleźć substytut na ten czas. Z pomocą przychodzą wydarzenia, które można realizować online.

Grupa MTP od lat oferuje kompleksową usługę transmisji online. W obecnej sytuacji, warto przyjrzeć się jej bliżej. O tym, jak ważne jest, by pozostać w kontakcie w czasach dystansu społecznego oraz o technicznych aspektach przygotowania spotkania w sieci, opowiadają: Sabrina Żymierska, Dyrektor Grupy Obiektów Kongresowych i Eventowych oraz Tomasz Szwaba, Kierownik Sekcji Obsługi Technicznej.

Do kogo skierowana jest oferta?

S.Z: Sytuacja jest bardzo dynamiczna, chwilowo realizacja wydarzeń w wymiarze tradycyjnym jest niemożliwa, stąd pomysł na realizację wydarzeń online. Wierzymy, że choć spotkania w sieci nie zastąpią w 100% spotkań bezpośrednich, świetnie sprawdzą się, by podtrzymać, a także budować relacje biznesowe. W ten sposób wielu z naszych klientów nie musi całkowicie rezygnować z zaplanowanych eventów, a jedynie zmienić jego formułę. Nasze możliwości są naprawdę duże, dzięki czemu w grę wchodzi realizacja praktycznie każdego wydarzenia, od webinaru, szkolenia czy konferencji, po eventy takie jak premiery produktów, szeroko rozumiana promocja firmy, a nawet występy muzyczne! Posiadamy własne, w pełni wyposażone studio nagrań w obiekcie Poznań Congress Center, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wydarzenie odbyło się w innej lokalizacji, a nawet prywatnym mieszkaniu. Możliwości techniczne wraz z doświadczonym i elastycznym zespołem (odpowiedzialny jest za realizację blisko 800 wydarzeń rocznie) sprawiają, że nie ograniczamy się tylko do jednej grupy odbiorców lub branży.

Czy oferta realizacji wydarzeń online to usługa tymczasowa? Zniknie, gdy tylko pojawi się możliwość organizacji wydarzeń bezpośrednich?

S.Z: Zdecydowanie nie. Oferta organizacji spotkań online jest przez nas realizowana od wielu lat, z powodzeniem w przeszłości realizowaliśmy transmisję operacji online, streaming z konferencji na stronę www, czy otwarcie targów na facebooka. Usługi online na pewno będą stanowić uzupełnienie możliwości i wpłyną na dodatkowy rozwój naszej branży. Już teraz głośno mówi się o spotkaniach hybrydowych, które na długo zagoszczą w programach konferencyjnych.

Czy są jakieś wymagania techniczne, które trzeba spełnić, by móc skorzystać z usługi?

T.S: Zarówno u nas na miejscu, w profesjonalnym studiu nagrań, jak i we wskazanej przez klienta lokalizacji, gwarantujemy pełne zaplecze sprzętowe oraz obsługę techniczną. Wygląda to tak, że kompleksowo zapewniamy wszystko, co niezbędne, by realizacja odbyła się bez zakłóceń, a nasz zleceniodawca mógł spokojnie skupić się na przekazie spotkania, konferencji bądź webinaru, zamiast martwić się o aspekty technologiczne.

Internet oferuje nam wiele platform, dzięki którym możemy bezpłatnie prowadzić spotkania online. Co można zyskać dzięki skorzystaniu z oferty Grupy MTP?

T.S: To prawda, w sieci jest wiele programów umożliwiających przeprowadzenie spotkań online. Wielu z nas z pewnością miało okazję w takim wydarzeniu uczestniczyć. Wiemy też, że narzędzia te, jakkolwiek bezpłatne, często rozczarowują jakością odbioru. Mówiąc zupełnie zwyczajnie, obraz oraz dźwięk wielokrotnie się zacina, część osób nie widzi prowadzącego lub wyświetlanej przez niego prezentacji itd. Korzystając z oferty Grupy MTP możemy być spokojni, że pod względem technicznym nic nie zakłóci prawidłowego odbioru uczestnikom (nad realizacją czuwają doświadczeni realizatorzy wizji, dźwięku, oświetlenia oraz operatorzy kamer), prowadzący natomiast z ulgą i komfortem prowadzić będzie swój wykład, szkolenie czy webinar. Ale to nie wszystko. Usługa, którą prezentujemy jest o wiele bardziej rozbudowana. Oferujemy możliwość transmisji z kilku miejsc w jednym czasie, wyświetlanie reklam, filmów, prezentacji podczas transmisji live, budowa wirtualnej sceny, aranżacji i oczywiście platformę do płatności pay per view. Mając tę wiedzę widzimy, że świat online oferuje nam szerokie możliwości! Łatwiej wyobrażamy sobie organizowaną w ten sposób uroczystą galę, prezentację produktu, czy międzynarodową konferencję – transmisja może przebiegać w kilku wersjach językowych równocześnie.

Dobrze, wiemy już, że potencjał wydarzeń online jest naprawdę imponujący. Zakładając, że jesteśmy zainteresowani ofertą, jakie są dalsze kroki?

S.Ż: Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rozmów. Zdajemy sobie sprawę, że oferowana usługa rodzić będzie początkowo wiele pytań. To zupełnie normalne, dla wielu jest to przecież zupełna nowość, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania i rozwiejemy wątpliwości. Pomożemy w ustaleniu całościowej koncepcji wydarzenia oraz jego szczegółów, w zależności od jego rodzaju i zapotrzebowania na sprzęt, wycenimy usługę. Później pozostaje już tylko sama przyjemność, – niczym niezakłócony kontakt z uczestnikami wydarzenia.

#VirtualEvents

Posted in Aktualności, Bez kategorii.